Ο Κύκλος Άλατος ( γνωστός και ως προστατευτικός / κύκλος με αλάτι ) είναι μια " τελετή " κατά κάποιον τρόπο όπου γίνετε τόσο σε αρχάριους τόσο και σε προχωρημένους μάγους και μάγισσες ώστε να προστατευτούν από ατυχήματα και πιο συγκεκριμένα για να μην καλέσουν κάτι ανεπιθύμητο στον χώρο τους. 


Όταν κάνεις ένα ξόρκι η ενέργεια σου φεύγει, πηγαίνει προς τον αστρικό κόσμο ( όπου εκεί είναι η πηγή της ) και ύστερα κατευθύνεται προς το σύμπαν, αυτή η πράξη γίνεται αστραπιαία και δεν απαιτεί χρόνο, όσον αφορά την υλοποίηση του ξορκιού μπορεί η ενέργεια να πάει στο σύμπαν αλλά κάποια πράγματα χρειάζονται τον καιρό τους.


Όταν κάνεις ξόρκι καλό θα ήταν πάντα να κάνεις κύκλο προστασίας διότι όπως αναφέραμε η ενέργεια σου πηγαίνει στον αστρικό ( στον οποίο κατοικούν οντότητες καθώς είναι κάτι σαν τον μέσο κόσμο ). Άθελα σου μπορείς πέρα από την ενέργεια σου να ανοίξεις πύλη όπου κάτι θα περάσει από αυτήν, κάτι το οποίο σίγουρα δε θα είναι θετικό ( σπάνια έρχονται θετικά ), κάτι που δεν θα το παρατηρήσεις μέχρι να " τραβήξει " ενέργεια ώστε να φέρει και άλλες οντότητες στο διάβα του.


Το αλάτι χρησιμοποιείτε για αυτόν τον λόγο, για να μην επιτρέψει σε παραβάτες να εισέλθουν στον χώρο σου! Όταν κάνεις ξόρκι, πάρε αλάτι κάνε έναν κύκλο από τα δεξιά στα αριστερά, κάτσε μέσα και πραγματοποίησε το ξόρκι σου εκεί, μόλις τελειώσεις μάζεψε το αλάτι από την ανάποδη μεριά.


Το αλάτι συνδέεται με την θάλασσα και η θάλασσα είναι ιερή , κανένα πνεύμα ή οντότητα δεν αντέχει την θάλασσα πόσο μάλλον το αλάτι!
Ένας άλλος τρόπος / λεκτικό ξόρκι που έχω χρησιμοποιήσει είναι το παρακάτω :
Κάνε έναν κύκλο προστασίας, χωρίς κενά διότι ένας κύκλος άλατος πρέπει να είναι ολοκληρωμένος, αφού δημιουργήσεις τον κύκλο μπες μέσα, τέντωσε τα χέρια σου και πες 3 φορές κοιτώντας τον κύκλο
" Σήμερα, Τώρα γεμίζω τούτο το αλάτι με την αρχαία του πηγή, με την αρχαία του δύναμη! Με αυτό το αλάτι έκανα τον κύκλο μου, με αυτό το αλάτι θα προστατευτώ! Μέρα , Νύχτα τίποτα δε θα με ακουμπά, την προστασία του έχω εγώ και όποιος άλλος είναι μέσα στον κύκλο. Κανένα κακό δεν θα περάσει, κανένα πνεύμα δεν θα μας ακουμπήσει, θεοί και θεές σας επικαλούμαι εδώ! "





  • Αν ασχολείσαι με Σατανισμό ΜΗΝ χρησιμοποιείτε αλάτι!! Θα νευριάσει τις οντότητες.